Trzy warianty zakończenia rozgrywek

W dniu wczorajszym na stronie podokręgu pojawił się nowy artykuł na temat wariantów dokończenie rozgrywek piłkarskich, w tym i naszych B klasowych. Według tego artykułu z trzech wariantów, nasz śląski związek piłki nożnej będzie rekomendował zakonczenie rozgrywek awansując liderów i nie spuszczając spadkowiczów. Dla nas fajny pomysł, tylko jak to się ma do naszej ligi, która decyzjami przed sezonem została storpedowana, czego wynikiem mamy teraz nierówną liczbę rozegranych spotkań w grupie I i II oraz nierówną liczbę rozegranych meczy przez poszczególne drużyny. Czysto matematycznie 3 drużyny które powinny awansować to Rodło Górniki Gwarek Tarnowskie Góry i my czyli Orzeł Bobrowniki, sprawiedliwie już nie - ponieważ Rodło i Gwarek mają rozegrane  co najmniej dwa rozegrane mecze więcej, my o jeden więcej niż wszystkie inne niewymienione drużyny i co teraz???

Wariant I - sprawiedliwy??? -   Sezon w B klasie zostanie anulowany, nikt nie awansuje, problem jest taki że w A klasie w tym momencie zostanie 12 drużyn, bo tam awanse przebiegną bez przeszkód - chyba. No i to by było w sprzeczności z proponowanym rozwiązaniem przez Śląski Związek - znów nasza B klasa stała by się wyjątkiem

Wariant II - matematyczny - awansują 3 wymienione drużyny zgodnie z regulaminem na który zgodziły się kluby przed sezonem - ale czy to sprawiedliwe, dodać tu należy że w listopadzie na zakończenie rozgrywek chcieliśmy zagrać z Piastem Ożarowice - co by było gdyby się zgodzili i z nami wygrali? To teraz oni by byli na pierwszym miejscu, a reszta w naszej grupie rozegrana by miała po dwa mecze mniej od nas.

Co zrobi nasz podokręg - jedno jest pewne będzie musiał wypić piwo które nawarzył sobie przed tym sezonem - powodzenia.

Całość artykułu w linku