Klasa A w sezonie 2022/2023 - aktualizacja 23.06.2022

Dziś już wiemy wszystko na temat kształtu klasy A w sezonie 2022/2023.

Do klasy A awansowały: Nadzieja Bytom i Orzeł Bobrowniki.

Spadek z klasy okręgowej zaliczyły, kolejno Orzeł Biały Brzeziny, Górnik Bobrowniki i Sokół Orzech.

Do klasy okręgowej awansowała drużyna Nitronu Krupski Młyn. Natomiast w barażach o awans do "okręgówki" Czarni Sucha Góra musieli uznać wyższość wicemistrza klasy A podokręgu Zabrze - Tempa Paniówki.

Z klasą A żegnają się Czarni Kozłowa Góra, Piast Ożarowice, Iskra Lasowice oraz Sokół Zbrosławice.

W sezonie 2022/2023 w klasie A wystąpią:

1. Górnik Bobrowniki Śląskie (s)

2. Sokół Orzech (s)

3. Orzeł Biały Brzeziny (s)

4. Nadzieja Bytom (b)

5. Orzeł Bobrowniki (b)

6. Czarni Sucha Góra

7. Orzeł Nakło Śląskie

8. Orkan Dąbrówka Wielka

9. Rozbark Bytom

10. Unia Strzybnica

11. Przyszłość Nowe Chechło

12. Gwarek II Tarnowskie Góry

13. Andaluzja Piekary Śląskie

14. Rodło Górniki

Chociaż, z ostatnich wiadomości jakie do nas docierają wynika, że kilka zespołów ma problemy i nie wiadomo czy przystąpią do rozgrywek seniorów w sezonie 2022/2023, a wtedy zwolni się miejsce w klasie A.....

Ciekawie tez wygląda sytuacja w Klasie B.

Po awansie Naszego Orła i Nadziei Bytom, wycofaniu się Nitronu II oraz spadku 4 drużyn z klasy A, w Klasie B na dzień dzisiejszy jest 15 drużyn. Nie wiadomo jednak jak będzie wyglądała klasa B, gdyż po spadku do klasy A Sokoła Orzech i Górnika Bobrowniki, nie wiadomo co będzie z ich drużynami rezerw występującymi w klasie B.